FANDOMCzłonkowie VSTF korzystają z IRCa by efektywnie monitorować i walczyć ze spamem i wandalizmem na Wikii. Głównym kanałem VSTF jest #wikia-vstf. VSTF korzysta także z kanałów CVN, na których uruchomione są boty, wypisujące edycje podejrzane o bycie spamem lub wandalizmem.

Listę kanałów podano poniżej:

#wikia-vstf Edytuj

Członkowie VSTF są obecni na kanale #wikia-vstf w sieci Freenode.

Osoby należące do VSTF mają prawo głosu na kanale i posiadają cloaki zaczynające się od @wikia/vstf/. Jeśli nie jesteś pewny czy dany użytkownik jest członkiem VSTF, po prostu napisz /whois user, zamieniając user na nazwę użytkownika, którego chcesz sprawdzić. Ta komenda wyświetli cloak osoby, który określa, czy należy ona do VSTF.

Jeżeli chcesz dołączyć do kanału, wpisz /join #wikia-vstf. Jeżeli masz klienta IRC który obsługuje adresy stron internetowych, możesz użyć irc://irc.freenode.net/wikia-vstf by dołączyć na kanał. Możesz też użyć bramki CGI Wikii używając tego formularza.

VSTF-owie nie zawsze patrzą na kanał, ale jeżeli masz jakieś pytania lub chciałbyś zgłosić spam, nie wahaj się pisać w tej sprawie. Prędzej czy później któryś z nich zobaczy to, co napisałeś i odpowie ci.

Jeżeli masz do czynienia ze spamującym lub wandalizującym użytkownikiem/adresem IP, po prostu podaj link do jego wkładu. Jeżeli jest to grupa użytkowników/adresów IP, podaj link do ostatnich zmian na wiki, na której dochodzi do spamu lub wandalizmu.

Jeżeli chcesz wezwać członków VSTF w celu zajęcia się Twoją sprawą, rozpocznij swoją wiadomość od !vstf.

Przykład:

!vstf there is a bunch of spam at foo.wikia.com

CVN Feed Channels Edytuj

#cvn-wikia Edytuj

Ten kanał umożliwia śledzenie wszystkich edycji na Wikii, które mogą być wandalizmami. Właścicielem tego kanału nie jest VSTF, ale CounterVandalism Network. To proste narzędzie używane do szybkiej walki z wandalizmem i mimo tego, że wielu z nas ma na nim uprawnienia, akcje podejmowane na nim nie wchodzą w skład akcji podejmowanych przez program Volunteer Spam Task Force.

Z powodu natury tego tego narzędzia, musisz być zarejestrowany i zidentyfikowany z NickServem by dołączyć do kanału.

By dołączyć do kanału, użyj komendy /join #cvn-wikia. Jeżeli Twój klient obsługuje adresy stron internetowych, możesz dołączyć także poprzez irc://irc.freenode.net/cvn-wikia .

Bot FurryRC2 wypisuje różnorakie działania, mogące być spamem lub wandalizmem. Lista komend jest dostępna tutaj. By użyć komend bota na kanale, musisz mieć prawo głosu. Prawo głosu jest nadawane przez lokalnych operatorów (użyj komendy /msg chanserv access #cvn-wikia list by wyświetlić ich listę). Prawo głosu jest z reguły nadawane osobom, które nie pytają o nie oraz aktywnie obserwują i raportują spam poprzez kanał #wikia-vstf.

Inne kanały — #cvn-wikia-* Edytuj

Lista kanałów utworzonych przez CounterVandalism Network wraz z ich operatorami jest dostępna tutaj. Taki kanał jest przydatny jeżeli masz zamiar wyłącznie obserwować określoną wiki. Skontaktuj się z użytkownikiem Sactage by poprosić o kanał dla Twojej wiki (powinieneś być administratorem wiki, dla której prosisz o taki kanał), a on zajmie się stawianiem kanału i bota dla Ciebie.

Jak działają boty? Edytuj

Jeżeli szukasz przykładów działania botów i pomocy do ich obsługi, odwiedź poświęconą im stronę.

Logowanie przez bramkę Edytuj

Włącz JavaScript i Javę by zobaczyć interfejs logowania.